Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Výzva

Zde naleznete denní přehled jakékoli 30 denní výzvy, kterou zrovna podstupuji.

Začínám v neděli 28.12. Cílem je udělat za 30 dní 10 000 swingů. Cvičení, které je jedním ze základních kamenů silového tréninku s kettlebell, více o něm se dozvíte v článku. Ale pozor, je důležité swing opravdu umět – najděte si odborníky!

 

Den 1

Tak jo, jdeme na to. Moje slečna je o den napřed a to si nenechám líbit. Zkusím, jestli to vůbec dokážu. V životě jsem nikdy takhle neswingoval – je to blbost, nebo to zvládnu? Zvládl jsem a dalo to práci. Nevím jestli zítra vstanu. Na druhou stranu, pro nás, co se rádi prohlížíme v zrcadle – takhle pěkně napumpované předloktí, už jsem dlouho neměl. Nicméně ruce mi asi upadnou a jentaktak udržím lžičku. Uvidíme co zítra.

Píseň pro dnešní den: Diggy Diggy Hole! (dvouhodinová verze, ale cvičil jsem jen něco přes půl hodiny)

Den 2

Ráno se probouzím a nožky bolí, ale ne nijak závažně. Prostě jen vím, že jsem včera něco dělal. Někdy před oběděm jdu na věc. Kettla je těžší než včera, žádné překvapení. Překvapení však je, že předloktí si zvykly a už tolik nepumpují. Škoda, dobře se na to koukalo. Po třech sériích mám dost, ale zároveň jsem už za půlkou a chci to pokořit. Dodělal jsem to takzvaně na krev. Jenže to nemá moc smysl. Kdyby to takhle mělo pokračovat, vyměním série 50ti swingů za menší. Těch 50 je ke konci prostě moc. Základem ale zůstane udělat 500 swingů za cvičení.

Píseň pro dnešní den: Album Prago Union – Dezorient Expres

Den 3

Odpočinek. Myslím, že více než zasloužený. Mimochodem, už můžu říct, že jsem v jedné desetině. Udělal jsem tisíc swingů – yes!

Den 4

Dnes se projevilo to, že je Silvestr. Takže od dopoledne trávím čas v Praze na fotbale a v různých putykách. V poslední už nepiju, ale pouze střízlivím, protože vím, že doma ještě musím cvičit. Domů přijedu v pohodě, ale už je hodně pozdě a jsem utahaný. Navíc se mi do toho vecpala večeře. Cvičení bylo tedy takové, že jsem odcvičil jednu stovku a zbylé čtyři jsem si dal necelou hodinku po večeři. Vzhledem k rozdělení vše v pohodě. Navíc jsem byl po odpočinkovém dnu příjemně naladěn.

Píseň pro dnešní den: Bez muziky

Den 5

Jak na Nový rok, tak po celý rok, z toho plyne, že jsem cvičil – jak jinak. Šlo to dnes hladce, tělo si postupně zvyklo, že je ve slušném zápřahu. Hodně se u toho vykecávám s rodinou takže pauzy mezi jednotlivými položkami jsou trochu delší, ale za to je aspoň dělám pořádně. Celé cvičení mi zabere asi 45 minut. Pak hurá do ledové sprchy a hotovo. Dneska dokonce můžu přiložit i fotku:

Takhle nějak se cítím po cvičení

Takhle nějak se cítím po cvičení

Píseň pro dnešní den: Záznam živáku Blind guardian

Den 6

Velmi užitečný rest day. Začala ta těžší práce na státnicových otázkách, takže to přišlo vhod.

Den 7

Dneska to šlo naprosto parádně. Začínám pozorovat první změny. Projeví se vždycky po odpočinkovém dnu, překvapivě (what an irony).  Takže začátek byl takzvaně na pohodu, že jsem pocitově zkrátil všechny pauzy, u kterých stejně nemám žádná striktní pravidla, což je samozřejmě blbost, ale vyplynulo to z toho, že jsem nevěděl, jak to budu zvládat, a udělal tak celé cvičení zdá se, že v rekordním čase. Nebo mně to tak přinejmenším přišlo. Po cvičení samozřejmě následovala okamžitá ledová sprcha. Zkrácením pauz jsem se dostal opět do stavu absolutně nadšeného jako první a druhý den. Tedy stavu, kdy nevím jestli kettlu v příští chvíli pustím nebo zvednu, ale baví mě to natolik, že vše pevně držím. Až na to, že teď sotva píšu… 🙂

Píseň pro dnešní den: Mix Sabatonů, který mi sestavil Youtube sám

Den 8

Den osmý a dokončených 3000 swingů. Tělo pracuje jak má a já nemůžu být jinak než spokejný. Oproti prvním dnům obrovské zlepšení. Jakobych se to naučil všechno znova a pochopil, co je to ztěž. Najednou si umím rozvrhnout síly a jedu. Na konci samozřejmě ledová sprcha a nějaké dobré jídlo. Vůbec si nestěžuji. Akorát mě trochu štve, že hodně spím. Zajímalo by mě jestli je to kvůli tomu. Protože jsem zas na nějakých skoro 10 hodinách a to mě teda irituje. Byl jsem totiž zvyklý na nějakých 6-8… No ale tak jedeme dál. Zítra odpočinek a těším se, co bude po něm.

Píseň pro dnešní den: 1-Hour Epic Music Mix (Zrovna dvakrát epické to nebylo, ale bylo to fajn 🙂 )

Den 9

Odpočinek. Programem jsou dneska základní elmg. veličiny a jejich měření + Maxwellovy rovnice a jejich důsledky. Učení na státnice v plném proudu. Spíš se těším na zítřek a na to až si zacvičím.

Píseň pro dnešní den: Dneska hudbu neposlouchám, koukám na přenosy z e-sportů

Den 10

Nejrychlejší čas! 27:45. Já myslím, že je to slušný, ale ne zas moc. No nicméně mám nový cíl – cvičit s úsměvem. Nechci to dělat proto, abych se sedřel, ale proto, abych zvítězil. Tedy každým dalším swingem jsem blíže k cíli a blíže k vítězství, tedy měl bych mít radost, že? Takže tak.

Píseň pro dnešní den: Hardrock mix – upřímně nic moc, takové uspávající…:)

Den 11

Nový rekordní čas – 25:00 což už asi rychleji moc nepůjde. Chci mít pauzy, že jo. No ale dobře. Zítra zas odpočinek a spousta jiné práce. Cvičit s úsměvem jde dost dobře, zvlášť když jedete rychleji, než je plán. Nejvíc na cvičení mě však baví ta sprcha potom. Je tak ledová, že mě velmi rychle vrátí do přítomnosti a ám pocit, že plíce, které se mi nafukují hlubokým dechem, mi odletí někam do neznáma. A pak zase horká, která mě prohřeje až na kost. Končím opět studenou. Mimochodem ta trpasličí písnička je fakt super.

Píseň pro dnešní den: Diggy Diggy Hole! (1 hour version)

Den 12

Odpočinek. Tzn. vstávám o hodně dřív než normálně a celý den lítám po Praze. Domů přijíždím víc zničenej, než když cvičím… Co dodat.

Den 13

Bylo sedm hodin ráno, když jsem začínal. Měl jsem se sebou takovou malou konverzaci ještě v posteli, protože se mi vážně nechtělo cokoli dělat. Ale po posouzení možností cvičení později ve dne – kdy jsem měl tak nulovou pravděpodobnost, že bych měl čas – jsem usoudil, že teda vstanu a odcvičím to. Dobře jsem udělal, dorazil jsem o půlnoci… Bylo to super.

Píseň pro dnešní den: Bez muziky, všechny bych akorát vzbudil…

Den 14

Dneska jsem věděl, že to bude lepší než včera. A bylo. Zaprvé nebylo tak brzo ráno. Zadruhé jsem u toho zase eposlouchal trpaslíky. Zatřetí ta koule lítala, jak peříčko. Olé. Uvažuji, jak to budu v budoucích dnech organizovat s pauzami. Protože dnes to bylo opět ještě rychlejší než poslední rekord. A pauzy jsou důležité. Určují totiž, jestli cvičím vytrvalost, max sílu, výbušnost či něco jiného. Jo a miochodem – jsem v půlce! 5000 swingů je za mnou!

Píeň pro dnešní den: Diggy Diggy Hole! (1 hour version)

Den 15

Odpočinek, který přišel opět vhod, protože včera večer jsme hráli představení. Takže si asi dovedete představit, jak jsme po něm vypadali, natož dneska ráno, když jsem navíc ještě musel brzy vstávat. Zítra začínají klauzury na DAMU, takže dneska to bylo ve znaku spousty zkoušení.

Den 16

První den klauzur = příchod domů v osm večer. Cvičení probíhalo v pomalém a klidném tempu. Ticho, protože písničku jsem si žádnou tentokrát nepustil, bylo uklidňující a já se soustředil na každý swing, jako kdyby byl poslední. Vlastně jsem se těšil od začátku na konec, protože jsem potřeboval dělat jiné věci na zítřejší klauzury atd. Takže plná soustředěnost a trpělivost. Odcvičeno a to je hlavní.

Píseň pro dnešní den: Ticho

Den 17

FAIL! Dnes to nejde. Byl jsem odpoledne u fyzioterapeta a ten po mém srovnání, řekl, že bych dva dny neměl cvičit. Oukej, podřídím se. Vymýšlím, jak to udělám v následujících dnech. Zítra je v plánu odpočinek, pozítří najedu normálně a možná si přidám jednu sérii navíc, abych tuto ztrátu dohnal…

Den 18

Plánovaný odpočinkový den. Konec klauzur. Oslava. Zítra zpět do tréninkového režimu.

Den 19

Tak jo, jsem zpátky v tom. Je to jiný, člověk vypadne z rytmu a tělo si hned hledá výmluvy. Nicméně jsem to s úsměvem odcvičil. Další věc krom úsměvu, na kterou se chci soustředit je: úchop. Jak už to tak bývá to, jak kettlu držíte, dělá hrozně moc. Hned to má jinčí náboj do příštích dnů.

Píseň pro dnešní den: Ticho

Den 20

Jedu! V klídku, žádný honění časů jako tomu bylo předtím. Je zajímavé, jak se mezi 15-20 dnem stává obsah výzvy návykem. Je to jako droga – kouknete do diáře (já ne, páč diář nemám) a řeknete si: Dneska cvičím? Super! Žádný výmluvy, žádný vytáčky, prostě jedete. Dneska je rest day? Oukej bezva, není problém. Neexistuje negativní stav vlastně. A k těmhle pocitům stačí půlhodinka denně a ze začátku silné rozhodnutí.K cvičení: Úchop se zpevňuje, kyčle pracují, kila mizí – popřípadě se transformují. Nádhera.

Píseň pro dnešní den: Dneska jsem u toho poslouchal živý přenost z MS v házené

Den 21

Opočinek a poslední představení. Bylo to super. Zítra zas jedu dál.

Den 22

Dneska to bylo nějaký divný, ani se mi moc nechtělo. Byť to mám nastavené tak nějak už na automatiku. Ale asi jsem moc unavenej, nebo co. Nevim. Od té doby, co jsem musel jeden den vynechat mi něco chybí. Snad se dostanu zpátky do formy.

Píseň pro dnešní den: Dneska jsem u toho poslouchal živý přenost z MS v házené

Den 23

Včera divné, dnes úplně jiné! To vám panečku byly pocity. Takové pevné. Mohl jsem se soustředit plně na techniku a věřit jí i sobě. No takže to doslova odlítalo. Ne v žádném rychlém čase, ale série byly krátké. O to větší pauzy však byly mezi nimi. Moc se mi dnes ze začátku nechtělo, ale nakonec jsem to překonal. A výsledek stál za to.

Píseň pro dnešní den: The Hobbit – Unexpected journey OST

Den 24

Dnes odpočinek a psychická příprava na zítřek – mám zkoušku. Pak rozhovor do rozhlasu v Ondřejově a večer autorské čtení na DAMU… Zítra to bude dlouhý den, ještě nevím kdy a jak budu cvičit. Asi zas ráno… Jediná možnost 🙂

Den 25

Ano cvičil jsem ráno… Ve třičtvrtě na sedm. A v rpvním kole mě kettla kousla do zad – chvilka nepozornosti a bylo to. Nicméně docvičil jsem to celé a záda postupně rozhejbávám. Naštěstí jsem to nechytl až bedrama, ale trochu výše. Moje blbost. A píšu to až o den později, protože jsem domů přišel v jednu ráno a nebyl jsem úplně ve stavu, kdy bych mohl psát O:).

Píseň pro dnešní den: Ticho.

Den 26

Dneska už mě záda tolik nebolí jako včera po tom incidentu. Ale pořád je cítím, takže jsem si dnenší pětistovku jel v klidu s opravdu velkým důrazem na to JAK to dělám. Pozorování sebe sama bylo někdy tak velké, že jsem zapomněl, že v sérii 10, 15, 25 a 50 jsem už 25 jednou jel a udělal je znovu. Nebo jsem úplně zapomněl počítat, takže jsem jel od čísla, které jsem si pamatoval naposledy. Kdoví kolik swingů přes 500 jsem dnes udělal.

Píseň pro dnešní den: Zápas v DOtA 2, nemůžu si pomoci, mě ty streamy vážně baví.

Den 27

VOLNO!

Den 28

Uf, tak dneska mi zaprvé skončila s výzvou přítelkyně, která začla o den dříve, takže nemám spolubojovnici, nicméně ji gratuluji, už jen proto, že jela s o osm kilo těžší kettlou (I am so weaaaaak…). Zadruhé jsem byl na fotbale, takže jsem se vrátil později odpoledne a úplně promrzlej, takže se mi do ničeho nechtělo, ale zvítězila povinnost a navíc i hecnutí právě od mé slečny a odcvičil jsem dnes v rekordním čase pod 23 minut. Přesně to nevím, protože jsem to odhadoval z počítadla probíhající doty (muhehehe)

Píseň pro dnešní den: Zápas v DOtA 2, jo je to moje úchylka, nedá se svítit.

Den 29

Řeknu to takhle – nechtělo se mi končit. Rekordní čas pod 22 minut, myslím, že víc by to šlo už jen s opravdu minimálními pauzami. A to i teď ty pauzy byly dost krátký. Teklo ze mě jak z vola, ale stálo to za to. Zítra poslední den. Býval bych dnes končil, ale víte ten fyzioterapeut… Takže zítra žádný rest, ale pořádnej záhul, takovej radostnej jako dnes. A pak měření maxim. Mám ze sebe radost. A víc než jen to.

Píseň pro dnešní den: Ticho

Den 30

Poslední den. Posledních 500 swingů. Poslední série 10, 15, 25 a 50 a pak už jen nádech, výdech a obrovský úsměv. S jedním jediným zaváháním jsem to celých třicet dnů zvládal. Olé. Připadám si jako nejtěžší mástr, i když jsem to dělal s mužskou začátečnickou váhou a mooje slečna s osm kilo těžší. Nevadí. Mám za sebou 10k swingů, během 30 dnů. A cítím se skvěle. Brzy bude report. Olé!

Píseň pro dnešní den: Album Prago Union – Dezorient Expres