Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Jak jsem dostal facku

Teď jsem delší dobu nikam nepsal a to zejména proto, že jsem se poslední měsíc učil na státnice. Nechtěl jsem nic podcenit, protože státnice z celé fyziky není sranda, obzvláště pro někoho, kdo s fyzikou bojoval celou střední a následně i pak na vysoké škole. Nějak se ale stalo, že jsem státnici neudělal. Co dál?
Nebylo to o tom, že bych dostal těžké otázky. Bylo to zvládnutelný, jen jsem nerozuměl spoustě věcem. A je to škoda. Nicméně má to i druhou stránku a o té chci dneska psát. Protože to, že jsem neudělal státnice ještě neznamená, že se hroutí celý svět. Je to jen jedna zkouška.
Moje situace před státnicemi byla taková: Nastupuji do druhého ročníku DAMU a když udělám státnice tak i do prvního ročníku magisterského studia MFF. Obojí by nebyla žádná sranda. Na DAMU se nám přidají některé předměty jako třeba herecká propedeutika, kde omlouvá jenom smrt. Prvák magistra na geofyzice by znamenal mnoho programování, matematiky a taky docela dost času stráveného ve škole na přednáškách. Jak bych to skládal dohromady to nevím.
Se začátkem školního roku opět začaly zkoušky s naším jazzbandem a hned teď 20.9. máme první dva koncerty. Nehledě na to, že další budou následovat v říjnu a já jsem prostě na první altce potřeba. Otázka pro mě zněla, dokážu si rozvrhy poskládat tak, abych měl každou středu v podvečer volno?
Minulý školní rok, jsem byl také dvakrát v rozhlase, což vyústilo v to, že jsem dostal nabídku na stáž ve „vědecké“ redakci. Týden před státnicemi mi volal pán, co by mě měl na starost, jak to se mnou vypadá a že bych mohl něco natáčet do programu Leonardo v jehož rámci existuje něco jako pořad o vesmíru. Což je mimořádná trefa, protože čas od času pracuji na hvězdárně jako průvodce. Takže jednou měsíčně budu v rozhlase a tato frekvence se snad bude zvyšovat.
Jako poslední možnost, která se mi otevřela těsně před začátkem školního roku, se objevil dabing. Zatím se to učím a baví mě pozorovat zkušenější dabéry a následně překonávat můj vlastní ostych a stydlivost, když mám něco před nimi dabovat já. Ale naštěstí jsou to všichni fajn kluci a holky (dámy :)) a rádi poradí. Předpokládám, že když něco fakt nepodělám, tak se nabídky budou také objevovat častěji.
S těmito všemi možnostmi, jsem měl nastoupit do nového školního roku na MFF i DAMU. Ale neudělal jsem státnice. Dostal jsem facku. Zase jednou mi fackující chtěl říct: Děláš toho moc a děláš i to, co tě nebaví. Zastav nenech se vláčet systémem a rozhodni se, co bys rád. Záměrně píšu „vláčet systémem“, protože kdyby se mi nepovedlo se nechat vyhodit, pokračoval bych dál a kdoví, kde bych pak skončil.
Ano je to škoda a je mi to líto, především kvůli těm třem letům, co jsem na MFF strávil a bojoval s fyzikou, ale v lednu je další pokus a ten už udělám, v tom mě nic nezastaví. Nicméně teď mě čeká roční pauza od navštěvování MFF a tahle pauza je mojí osobností asi více než žádaná. Navíc se těším až zase začnu točit vlogy a budu víc psát i sem. Protože předemnou je mnoho činností, které bud dělat a o které se chci podělit.
Takže další školní rok přede mnou, prvně bez fyziky. Je to trochu nostalgie, ale zároveň je to možnost utřídit si, co chci v životě dělat a to už jsem dlouho potřeboval. A kdoví třeba bude i víc času cestovat a na to se opravdu těším. Takže jsem sice dostal facku, ale s potěšením nastavuji druhou tvář a čekám, kdy dostanu další :).
Nebuď zombie!

Pod tento článek není možné přidávat komentáře.