Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Jak na Miláno – část první

V následujících dvou až třech článcích, které budu vydávat postupně bych se chtěl zaměřit na mé zkušenosti s návštěvou Milána. Toho krásného města, které Čapek velmi trefně poopsal jako malý italský Londýn. Chci se podělit o tipy na cestování, ubytování, jídlo a samozřejmě se i zmíním o tom, co je zde k vidění za pamětihodnosti.
Cestovat do Milána lze primánrě dvěma způsoby. Letadlem na jedno z milánských letišť, které jsou rozmístěny okolo města. Letenky ve správnou dobu stojí cca 500 – 600 korun. Mimo tato časová období se ceny pohybují někde za tisícikorunovou hranicí a pokud chcete ušetřit na cestě, vyplatí se jet autobusem, protože uvedené ceny se u některých leteckých společností počítají bez zavazadel. Na druhou stranu, lze také jet opravdu jen s tím, co se vejde do příručního zavazadla.
Pokud se rozhodnete jet autobusem, můžu vřele doporučit Student agency. Trasa vede přes České Budějovice, Linz, Salzburg, Innsbruck, Bolzano, Veronu a Miláno. Autobus pak dále pokračuje do Janova. Všechna zmíněná města na trase by stála za navštívení, obzvláště pak italská města v Alpách. Zpáteční cena za studenta se opět pohybovala někde u dvou tisíců (o pár stovek levnější než letenka), ale s tím, že jsme mohli mít velká zavazadla. Na druhou stranu, cesta je dlouhá a jede se přes noc.
Ubytování je opět otázka vašich možností. Hotel najdete vždycky. Pokud však hledíte na rozpočet, jsou zde i fajn hostely, alespoň, co jsem slyšel. Kousek za samotnou hranicí města je vesnička s akvaparkem, u kterého je kemp. Za malý stan zaplatíte 5 € a dospělý člověk v něm pak 9,5 €/noc. Je to cena porovnatelná s hostely (pokud si dobře pamatuji), s tím, že máte výhodu „soukromí“ stanu. Spojení do centra je pak více než dobré, jen se nesmíte vylekat, že si řidič autobusu čas od času udělá někde přestávku. My jsme v kempu strávili jednu noc, protože pak už jsme měli domluvenou jinou variantu bydlení a tou je couchsurfing.
Couchsurfing v Miláně je asi nejlepší možnost. Pozitiva jsou jasná, je to zadarmo a poznáte nové lidi. Negativa se dají do jisté míry eliminovat včasným a vhodným výběrem. Myslím, že couchsurfingu jako takovému budu ještě věnovat samostatný článek. My si vybrali dobře a Ital, u kterého jsme bydleli, byl dobrý hostitel a průvodce. Obecně couchsurfingová komunita v Miláně je dostatečně živá na to, abyste vždy našli ubytování. Jen se to nesmí nechat na poslední chvíli. Miláno je studentské město a tím pádem je zde i spousta mladých duší, které dychtí po kulturní výměně.
Co se ještě ubytování týká, tak jsme koukali i na airbnb, i tam lze najít slušná místa k přespání v rámci ceny podobné zmiňovanému kempu a hostelům. Na housecaringu jsme nic nenašli, takže tato možnost zde zřejmě není úplně vhodná, ale to se může lehce změnit, protože nikdy nevíte, kdy někdo bude potřebovat pohlídat byt.
Příště pak proberu to, co jsme v Miláně viděli a jak se v Miláně najíst.
Nebuď zombie!

Pod tento článek není možné přidávat komentáře.