Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Dopisy #3

Pěkné nedělní odpoledne!

Píšu Vám od místní hudební školy. Připravujeme se zde na závěrečný koncert. Konečně nám trochu vychází počasí, a tak mohu sedět na školní zahradě a pozorovat fontánu uprostřed řeky. Těším se moc až to odehrajeme a bude to za námi. Škoda jen, že to zároveň znamená, že už to bude konec našeho výletu.

Dnešní den je též dnem, kdy náš „tatínek“ slaví narozeniny. Do domu, kde bydlíme, se nastěhoval zbytek rodiny – nejstarší syn s přítelkyní. Povídali jsme si včera večer až do svítání. Což tady znamená do půl druhé. Nicméně co se týče narozenin, tak jsem zatím nezaznamenal žádnou zvláštnost. Krom jediné. Otec šel vyvěsit švédskou vlajku, že prý má narozeniny. To je zdejší fenomén. Vlastenectví. Každý, opravdu každý tu má doma vlajku. Máte doma naší vlajku? Já se přiznám, že my doma ne. A nevím téměř o nikom v Čechách, kdo by ji měl. Vy ano?

Nemyslím si totiž, že bychom neměli být na co hrdí. Ale asi nemáme potřebu. A přitom jsme taková krásná země. To se stydíme být Čechy? Švédové se za své švédství rozhodně nestydí. Symboly státnosti jsou tu na každém rohu.

Dnes jsme ale též byli celý den venku. Měli jsme na programu procházku místním lesem. Les je vždycky zvláštní místo a v každé zemi působí na moji mysl jinak a stejně zároveň. Ten místní mi přijde takový upravený a plný borůvčí. Upraveně působí i přes to, že tam tleje mnoho padlých stromů. Ptal jsem se tedy za chůze sám sebe, čím by to mohlo být. Dospěl jsem k názoru, že je to zřejmě proto, že všechny stromy tu rostou jaksi tence a především přímo vzhůru . Jako sirky.

A protože jsme ve Švédsku došli jsme k jezeru. I když je to stále to samé, o které jsem Vám již několikráte psal. Nepřestává mě fascinovat. Víte přece, že vodu moc nemusím, ale tato vodní plocha mě láká, přitahuje, jak magnet a nemohu se ji zbavit a vypudit ji z mé fantazie. Bude mi zkrátka chybět se vším, co jsem v jejím okolí zažil.

A to mě přivádí zpět k Vám. Chybí mi o Vás jakákoli zmínka, ale jsem s tím smířen. Jaký byl víkend? A co máte v plánu v týdnu?

Pozdravuji Vás naposledy ze Švédska. Mějte se v Čechách hezky.

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *