Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Dopisy #2

Pěkný den do Prahy!

Sedím zrovna před kostelem v Tranåsu a myslím na Vás. Vím, že oranžová není zrovna Vaše barva, ale vsadil bych se, že na kostele by Vás fascinovala stejně jako mě. Kromě té barvy ale není nijak zdobený. Alespoň zvenčí. Uvnitř jsem ještě nebyl, protože využívám volné chvíle k psaní.

Nevím odkud dnes začít, protože jsem dnes zažil mnohé. Místní studenti středních škol slaví svojí maturitu a konec školní docházky. Celé rodiny se dnes před polednem scházely svátečně oděny a s květinami, aby své dospívající děti vypravily na jejich oslavnou cestu po městě na korbě nákladního automobilu. Korby byly ozdobeny vzrostlými stromky s kořenovými baly, transparenty a osazeny obrovskými reproduktory, u kterých vždy stojí celá třída a slaví. Vnímám Vás jako člověka, který má rád tradice, a tak jsem si jist, že tato by se Vám jistě velmi líbila.

Ale naším hlavním cílem dnes byl ostrov uprostřed onoho jezera, z jehož břehu jsem Vám včera psal. A náš otec z rodiny, která nás hostí se nabídl, že nás tam zaveze lodí, abychom se s ostatními nemuseli tístnit v autobuse. Popravdě – byl to zatím nejkrásnější zážitek tady a Vám by se jistě též velmi líbil. Řítit se na otevřeném člunu vodní plání, obklopenou rákosem, ostrovy, či jen skalisky je nezapomenutelné.

Prý tu má skoro každý takovou loď a nepotřebujete na ni žádný průkaz. Jediné, co jsme museli prokázat, byla schopnost vázat uzly, ale s tím by určitě nebyl ani u Vás.

Na ostrově samotném se pak nacházelo lanové centrum. To by byl Váš živel. Dovedu si Vás představit, jak trávíte hodiny a hodiny prozkounáváním na různých překážek zavěšených mezi stromy. My však lézt nemohli, protože poté co přijel zbytek orchestru jsme již museli jít obědvat a hrát. Proto jsme sem na tento téměř opuštěný ostrov, uprostřed ničeho, který je místní turistickou atrakcí, přijeli. A musím neskromně říci, že koncert to byl velmi povedený. Dokonce během něj vysvitlo slunce, a tak nám všem bylo teplo, neřku-li vedro.

Ale stejně se mé myšlenky nakonec zatoulaly zpět k Vám a k tomu co děláte. Doufám, že si užíváte svatebního veselí, musí tam být krásně. Moc bych tam chtěl být s Vámi. Tak se alespoň půjdu za Vás za všechny přimluvit do kostela. Aby se novomanželům i Vám v životě dařilo.

Myslím na Vás. Brzy se uvidíme a přeji hezký víkend.

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *