Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Dopisy #1

Pěkně zdravím!

Rozhodl jsem se Vám psát dopisy, protože je to upřímná forma kontaktu s Vámi, i když tu zrovna nejste. Chtěl bych Vám sdělovat tolik věcí, ale Vy si někde lítáte po Praze s kamarády a já jsem ve Švédsku. A tak si Vás tady budu vyvolávat aspoň touto formou.Švédsko je pěkná země. Aspoň tedy ta část, ve které jsme. Jsou tu jezera obrovská natolik, že nevidíte na druhý konec a dělají se na nich vlny jako na moři. Některá, nebo spíše všechny v některých částech, nemají ani pevný břeh. Místo toho je břeh tvořen jakousi přechodnou formou, kdy z vody začne růst rákos až postupně už neroste z vody, ale ze země. Lítá v tom mnoho ptáků, a tak si vždy vzpomenu na Vašeho pana otce a jeho sítě, poněvadž si myslím, že by se mu v těch rákosinách velmi líbilo.

I teď sedím u vody. Jsem na molu a nechávám svůj sluch, zatímco píši, unášet pravidelným i nepravidelným šploucháním vlnek. Naproti mě přes vodu je ostrov s lesem a kus skály čnící z vody. A za nimi se jako záclony spouští z mraků déšť.

Snad nedojde sem, protože tady i přes studený vítr je moc hezky. Kdyby však začlo pršet musel bych se jít schovat do hotelu, kde sice nebydlím, ale používáme ho momentálně jako základnu. Bydlíme totiž s mým dobrým přítelem v rodině v jižní části Tranåsu. Je o tam o nás výborně postaráno, takže nemusíte mít strach. Začala tu totiž jahodová sezóna, a tak jíme především tyto „staré muže ze země“, což je v doslovném překladu švédsky jahoda. Zvláštní viďte? Jak je to asi napadlo, přemýšlím někdy.

Také mi přijde zvláštní, že už tu sice rostou a dozrávají jahody, stejně jako u nás, ale šeříky a rododendrony tu stále ještě kvetou. A přitom u nás v Praze už jsou dávno odkvetlé.

Napsal bych toho více, ale tlačí mě čas. Tak vám přeji vše dobré. Ještě tu nějaký čas zůstanu. A užijte si zítra tu svatbu, bude jistě krásná! Pizdravujte ode mě všechny.

Sbohem!

Komentáře

  1. Odpovědět
    David says: 11.6.2016 at 16:36

    Na svatbu sice nejdu ale dopis jsem si přečetl velmi rad

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *