Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Jak jsem obešel Prahu

Po delší době se opět vracím ke psaní blogu. Během dubna jsem ve třech etapách „obešel“ Prahu. Nešel jsem úplně po hranici, ve druhé etapě jsem se dokonce dostal nadohled Hradu, ale snažil jsem se držet v mně příliš neznámých, okrajových částech Prahy.

Modřanská rokle

Modřanská rokle

Nebyl to žádný med. První etapa měla kolem 40 km, druhá 35 km a poslední nejkratší téměř 20 km. Vycházel jsem z Černošic, přes Černý most, Letňany, Zličín a zpět do Černošic. Celou výpravu jsem provázel komentáři, které najdete v mém twitter feedu na účtě @Scavatore_cz i se spoustou fotek.

K čemu mi to ale celé bylo? Uvědomil jsem si několik věcí. Ta první je čistě geografická. Zjistil jsem, jak rozdílné jsou konce Prahy. Osobně mám daleko radši členitý jih. Sever Prahy je celý placatý. Není se čemu divit, vzhledem k tomu, že už patří v zásadě do labské nížiny a první kopec, co při pohledu na sever, například z Ďáblic, uvidíte, je Říp. Jih Prahy je pak daleko sevřenější, údolí Berounky, Vltavy a různých potůčků krajinu příjemně rozbíjí a je pořád na co se koukat. Nehledě na to, že v jižních částech Prahy není tolik sídlišť.

Satalice

Satalice

Údolí radotínských mlýnů

Údolí radotínských mlýnů

Druhá věc je čistě osobní. Prostě rád chodím. Bavilo mě to, byť jsem šel celou cestu sám a mohl si povídat jen sám se sebou. Celé jsem to šel bos, ve fivefingerech, a dalo mi to zabrat, protože to bylo poprvé, co jsem je letos vytáhl. Ale obešel jsem se bez puchýřů, jen s otlačeninami. No a jelikož nebylo co dělat po cestě, mohl jsem o tom zvesela tweetovat a uvědomil si, jak moc je twitter super síť.

Fivefingers

Fivefingers

Ano miluji twitter, přesně od tohodle výletu. Přinesl mi několik desítek followerů a já měl možnost si uvědomit, že dělám něco, co mě fakt baví. Jsem na cestě a sdílím ji s ostatními. A to je to super.

Hostivařské pivo

Hostivařské pivo

Pokud se chystáte do nějakých částí Prahy na výlet, za sebe bych doporučil Hostivařský lesopark s návštěvou pivovaru (jeden z nej v Praze!), Lochkovské údolí, oblast okolo Satalic, Vinoře a Kbel, či třeba projít se mezi domky starého Zličína, o kterém jsem do té doby vůbec nevěděl, že existuje. Výhodou cestování po Praze je to, že odevšad jezdí autobus, tramvaj nebo i metro. A když už tam budete, pošlete mi přes twitter fotku, rád uvidím, kde jste a třeba mi ukážete další místa, která neznám.

Nebuď Zombie!

Komentáře

 1. Odpovědět
  Martina says: 4.6.2015 at 22:37

  A jestlipak jsi, Františku, šel taky kolem Libockého rybníka? Objevila jsem ho předevčírem díky Dnům víry. Krásné místo. 🙂

  • Odpovědět
   Scavatore says: (Author) 5.6.2015 at 0:31

   Těsně nešel, zabočil jsem do Hvězdy a proběhl ji na druhou stranu. Původně jsem chtěl jít o něco severněji, ale měl jsem rozbitý telefon a pospíchal domů :/

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *