Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Swing challenge!

Uběhlo víc jak 14 dní od poslední výzvy, kterou jsem podstoupil a myslím, že je správný čas na to, vyzvat se na souboj s leností znovu. Tentokrát s větší parádou.

It’s a swing time!

Tentokrát si nebudu resetovat tělo, ale budu s ním už něco rovnou dělat – cvičit. A to jeden z nejzákladnějších cviků, který existuje. Kettlebell swing. Král výbušnosti a namožených hamstringů. Cílem výzvy bude udělat v následujících 30ti dnech, nebo do konce ledna 10 000 swingů. Podrobné záznamy ze cvičení najdete jako obvykle zde. Výzvu našla moje slečna, která cvičí s kettlebell též, u pána jménem Dan John.

Proč to dělat?

Existuje několik důvodů, proč zrovna teď si dát tuhle docela těžkou výzvu. Je po vánocích a co si budeme namlouvat, je třeba to trochu vypotit. Zadruhé se mi doma válí ne zcela využívaná kettla a je na čase ji po letech dát do pořádného provozu a zatřetí, chci mít prostě větší sílu.

Ve videu najdete jak má takový swing vypadat a jako bonus několik dalších cviků.

Plán

Pojedu podobně jako Dan John, či moje slečna. To znamená za den 500 swingů, to dva dny po sobě a pak den pauza. Těch 500 je rozplánováno do pěti sérií po 10, 15, 25 a 50 swinzích. Mělo by to nějak vyjít. Neswinguji sice poprvé, ale na druhou stranu, nikdy jsem neswingoval tolik. Uvidím jestli to zvládnu. Když ne, budu dělat co se dá, abych dokončil výzvu aspoň s nějakým výsledkem. Nehodlám se stát zombií.

Disclaimer

Je to poměrně náročná challenge a swingy nedělám poprvé, pokud jste je nikdy nedělali, nemyslete si, že to odkoukáte z videí. To prostě nejde. Chcete-li swingovat naučte se to u odborníků. S čistým svědomím můžu jmenovat školu KB5 Pavla Macka. Pokud jste dáma, zkuste, stejně jako moje slečna, chodit na Funkční trénink, což je ženská odnož KB5 :). Zaručuji, že se vám to bude líbit a že se naučíte nejenom cvičit a starat se o své tělo. Kdybych si to sám na sobě nevyzkoušel, neradil bych vám to.

A co budete po vánocích dělat vy?

Nebuď zombie!

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *