Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Nemáte čas cvičit? Ale máte…

Přemýšleli jste někdy o tom, že začnete cvičit? Myslím, že každý z nás ano. Mám tu pro vás dva úplně základní „cviky“, které se hodí dělat každý den. Jedním z nich je dřep a druhým lezení po čtyřech. Potřebujete pošťouchnout, protože si myslíte, že na to nemáte čas? Čtěte dále.

Vždy je nejvíce těžké se rozhoupat k tomu začít něco dělat. Mně se to podařilo jednoduše. Hledal jsem minimální dávku toho, co musím učinit, abych se hnul a zároveň, abych to mohl dělat „jen tak mimochodem“. U dřepu i lezení po čtyřech je jednoduché, že to můžete doma dělat úplně všude.

Úkol se mi zpřesnil na to, že budu hledat takovou činnost, při které mi nebude vadit to, že sedím ve dřepu. Překvapivě takových činností je doma více než dost. A tak jsem začal při čištění zubů. Nemůžu to neudělat, je to totiž tak jednoduché, že není možné to vynechat a pokud bych tak učinil, byl bych za blbce sám před sebou. Posléze jsem přidal k sezení ve dřepu i druhý cvik – do koupelny a z koupelny chodím zásadně po čtyřech. Je to pár metrů a dělám to každé ráno a večer, jaký to má efekt řeknete si. Velký. Když se totiž už k něčemu rozhejbete máte pak větší chuť v hejbání i pokračovat. Takže dojdete po čtyřech zpátky do pokoje a třeba budete mít chuť dál dřepovat, klikovat, dělat kotrmelce, cokoli máte rádi.

Druhý efekt je taky fajn – prodlužuji tím očistu chrupu. Sedím ve dřepu, a když už v něm jsem, chci v něm vydržet co nejdéle. Takže si i chrup drbu pastou déle. Ideální, ne? Dvě mouchy jednou ranou.

Kdybyste se chtěli dozvědět něco víc o dřepu, mrkněte se na blog Petra Růžičky. O lezení po čtyřech je moc pěkný článek třeba zde (výměnou za email dostanete parádní pdfko). Protože to nejsou „cviky“, co jsem si sám vycucal z prstu. Ale jsou velmi užitečné pro celou mobilitu systému, kterému říkáme tělo. Navíc mají snad neomezené množství variací, takže se s nimi nikdy nebudete nudit.

Máte nějaké vlastní cviky, které provádíte takto efektivně? Podělte se o ně v komentářích.

Nebuď zombie!

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *