Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Jak na Miláno – část druhá

V prvním díle „seriálu“ Jak na Miláno jsme si řekli, jak se tam dostat a kde se ubytovat. Dnes bych se rád podíval na jídlo – a tedy jak se v Miláně najíst za co nejlevnější peníz. Je možné, že jsem samozřejmě nepřišel na všechno, takže kdybyste někdo znal ještě nějakou jinou alternativu, napište ji dolů do komentářů.

Začnu od úplně nejlevnější možnosti, která funguje úplně všude – vařte si sami. Většina couchsurferů nemá problém vám poskytnout kuchyni s plotýnkou a můžete si tedy něco uvařit. Zároveň můžete i odměnit toho, kdo vás ubytoval jídlem z vaší domoviny, což mu samozřejmě udělá obrovskou radost. Na druhou stranu je tato varianta náročná na čas a pokud chcete oběd a zároveň se celý den toulat po městě, tak to prostě moc dobře nejde.

Naše řešení bylo jiné. Za jídlo a pití jsme denně utratili okolo 20 € za osobu s tím, že snídani nám obstaral náš host, což od něj bylo velmi milé. Nejlevnějším jídlem je pizza. Takže oběd lze vyřešit velmi snadno. Většinou ji lze sehnat za cenu okolo sedmi euro, záleží však na typu pizzy. Ty dražší pak už potkávají ceny nejlevnějších „normálních“ jídel. Na oběd doporučuji jít do dvou hodin. Pak už to bude vypadat trochu zvláštně, protože pravděpodobně budete jediní v celé restauraci. Takže jestli chcete vidět, jak Italové diskutují, uživají si jídlo a třeba sami se zúčastnit konverzace u oběda s někým z nich, běžte na oběd mezi dvanáctou a druhou.

Právě bylo 14 hodin…

K socializaci však budete mít příležitost především večer. A k tomu doporučuji především čtvrť Navigli, která je rozdělena dvěma kanály. V této čtvrti mají každý večer velmi výhodné happy hours. Zaplatíte jeden drink ve finančním rozmezí 8-10 € a je vám k dispozici celý raut, kde si můžete brát vše co chcete. Restaurací je samozřejmě povícero a každá nabízí něco jiného. Takže si můžete vybrat z nepřeberného množství nabídek.

 

Blue Angel

Blue Angel

Pinacolada

To samozřejmě ale není všechno. Jídelní bonusy, pokud chcete trochu popustit uzdu budgetu: rozhodně doporučuju ochutnat jakýkoli dezert. V jedné restauraci jsme si objednali tiramisu a přinesli nám Slast na talíři. V Navigli je úžasný zmrzlinářství, kdybych mohl, tak bych jedl už jen jejich zmrzlinu. No a pro Čechy nesmím opomenout místní pivárnu, na druhé straně kanálu od zmrzlinářství, s cca dvaceti druhy piv. Vybere si každý, byť podle názvu se nedá orientovat, takže se budete muset zeptat, co se to vlastně chystáte ochutnat.

Doporučuji vyrazit do Milána co nejdříve! V přístím díle si řekneme, jak se po městě pohybovat a co vidět.
Nebuď zombie!

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *