Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

Krátce o ohni a jedné škole

Kdysi dávno jsem nastupoval na osmileté gymnázium. To gymnázium se jmenovalo Přírodní škola a bylo soukromé. A krom toho, že bylo soukromé, bylo také velice zvláštní. Jiné, řekli bychom. Děti chodily s batohy po republice, učily se poznávat kytičky a hlasy ptáků. Měly zdravotnické kurzy a uměly se orientovat podle hvězd. Pokračují v tom dodnes. Proč o tom píši?

Dneska bylo setkání přátel a (bývalých) žáků Přírodní školy. Nebyla to úplně klasická párty, jakou byste si mohli představit, byla to akce alá Přírodní škola, takže tekla šťáva proudem, opékaly se buřty, hrál se fotbal a sedělo se a zpívalo u ohně. Pan ředitel měl vše pod kontrolou, jinak by byl nesvůj, a malý primáni zlobili. Vyšlí studenti si ukazovali svoje děti, popřípadě těhotné ženy, a ti trochu starší stávající študáci to celé organizovali organizovali, obsluhovali a tak dále.

Oheň s přírodní školou

Oheň a nohy okolo – krása pohledět a poslouchat

Tím se dostávám k tomu, co na tom všem pro mě bylo nejdůležitější. Vlastně by mi v životě stačilo jedno. Sedět u ohně s lidmi, které mám rád, hrát na kytaru a zpívat. Je to takové uklidňující a obrovsky jednoduché. Zazpívat si Kryla, koukat na oheň a přemýšlet, co se stane až z těch lesů vyjdeme zas mezi normální lidi. S tou poznámkou, že tentokrát to nebylo uprostřed lesů na louce, ale uprostřed Prahy v Kobylisích na zahradě salesiánského centra. Ano i tam lze udělat atmosféru takovou, že si přijdete, že zbytek světa není reálný. A já jsem za každý takový okamžik velmi rád. Děkuji tedy Přírodní škole, že mi to zas jednou umožnila zažít.

Nebuď zombie!

Jako bonus k tomuto krátkému příspěvku o dokonalosti bytí, přikládám video o Přírodní škole, které natočil student školy Matouš Bičák (http://matofilm.cz/home.html). Příjemné pokoukání:)

 

Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *