Profil

Scavatore

Jsem studentem katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU a katedry geofyziky MFF. Zajímám se o to, jak z mála vytřískat hodně a jak proměnit svoji lenost v činy. Pro tento účel je tu tato stránka.

VÍCE

První školní týden

Po týdnu jsem se zase odhodla k tomu, abych něco napsal. Stalo se toho za poslední dobu tolik, že nevím odkud mám začít. Takže s chutí do toho.

Zaprvé měli jsme po půlroce třídní sraz se střední. Je zajímavé, jak moji spolužáci postupně začínají řešit to, co řeším já. Tedy především jídlo a co v životě dělat, aby došli nějaké vlastní seberealizace a zároveň je to uživilo. Spojilo se mi to s jinými lidmi, kteří mi po neúspěšných státnicích říkali: Co budeš teď dělat? Máš štěstí, že studuješ ještě jednu školu, takže zůstaneš studentem. Jinak? Jinak bych byl ztracen? Proč studujeme? Hodně lidí studuje kvůli papíru, ale v průběhu studia zjišťují, že chtějí dělat něco jiného a jsou v háji. Proč? Jednoduše začít studovat něco jiného, když máte už máte něco rozstudované není tak jednoduché. Strávili jste v jedné škole část svého života, prolézáte, co to jde a najednou zjistíte, že to není váš šálek kávy. Nebo jste to už věděli předtím, ale nevytvořili jste si příležitost, jak si svůj šálek naplnit, a tak jste šli někam jinam a teď to nejde opustit, právě kvůli tomu, že jste tam již dlouho. Opouštět jakékoli věci a zvláště ty, kterým jste věnovali tři roky života je těžké. Ale je možná lepší je opustit dřív než nad nimi ztratíte celý život.

Začal nám také nový akademický rok na DAMU. Zahájení byla psina a už teď je toho hodně. Můj spolužák a vynikající písničkář, Honza Večeřa, se s námi pustil do vlastoručně napsaného představení, které režíruje a vypadá to, že mi to požere většinu volného času každou středu, pátek a posléze i víkendy. Ale bude to sranda a až bude premiéra všechny vás rád pozvu. Máme sedm úžasných nových spolužaček (chrocht 🙂 ) a nabídka volitelných předmětů na AMU je úžasná. To znamená, že jsem se na MFF, odkaď jsem vyletěl od státnic, vrátil oknem. Existuje totiž geniální předmět – vývoj počítačových her. Tento předmět spojuje FEL a FIT z ČVUTu, MFF, UMPRUM, FF a (F)AMU. Každý člověk zde může nalézt uplatnění v týmu, který se za semestr pokusí vytvořit malou originální hru, která pak projde přísnými kritérii porotců. Pro mě absolutně nová věc a ještě sám nevím, jestli se toho chci účastnit, protože si prostě nejsem jistý, zdali dokážu něco vůbec vytvořit.

Konečně mě také čekají hodiny individuální hlasovky, kde budeme především zpívat. A já jsem si vždy chtěl přinejmenším vyzkoušet různé jazzové věci, takže na to se velmi těším. Také budu začínat s francouzštinou, takže jsem si nachystal přiručku o language hackingu, dal si za cíl porozumět historickým podcastům ve francouzštině a pro jistotu si jich hned dvacet stáhl a začal poslouchat. Nic mi to neříká, ale už začínám odlišovat jednotlivá slova. Trochu mě mrzí, že začínám s francouzštinou, protože jsem chtěl spíše italštinu, ale ta se mi nevešla do rozvrhu, takže jsem musel zařadit jiný jazyk.

Tím se posouvám k plnění věcí na Bucket listu, který již visí na stránkách www.nebudzombie.cz, které jsou už v provozu, ale ještě takovém spíše zkušebním. Slíbil jsem si, že se naučím další tři jazyky, z toho jeden bych byl rád, kdyby byl velmi menšinový (irština, welština, bretoňština…). Najdete tam i spoustu jiných věcí, které mám v hledáčku a zjistíte, že mě čeká hodně cestování. Mám dojem, že jsem tu už psal o Sněžce a jelikož jsem kůže líná, ještě stále jsem tam nebyl, ale již se to blíží (nakonec to dopadne tak, že tam půjdu polonahej bos uprostřed zimy…). Takže kdykoli mě uvidíte ptejte se, jestli jsem tam už byl, myslím, že mi to pak pomůže překonat moji lenost a vydat o tom další článek.

Přemýšlím, že na web dodělám ještě stránku s krátkodobými cíly (týden a měsíc), abych měl nějaké konkrétnější plnění než jen jakési vysněné položky v Bucket listu. Web také ještě musím dopřeložit, zatím jsem na něj pouze dal příspěvky z tumbleru a trochu si hrál s CSS (horror).Tak mi držte palce.

Nebuď zombie!

Pod tento článek není možné přidávat komentáře.